Toplu Yemek Firması Seçimlerinde Dikkat Edilecek Durumlar

Catering ülkemize ilk olarak 1980 ‘li yıllarda girmiştir. O dönemlerde otellerde rastladığımız catering firmaları zaman içerisinde tüm firmalara ve kuruluşlara yayılmıştır. Bir catering firması seçerken pek çok noktaya değinilmelidir. Sağlığımızı büyük ölçüde etkileyen gıdaları tedarik edeceğimiz firmaları ince elemeli ve sık dokumalıyız. Bir catering firmasından fiyat teklifi alırken de bu durumların tümünü göz önünde bulundurmalı fiyat politikası değil sağlık, hijyen, kaliteli hizmet ve bu oranlara bağlı olarak fiyat politikası gözetmeliyiz. Fiyat performans açısından makul olan firmalar tercih edilmelidir. Büsbütün ucuz firmalar istenileni sağlamayacak ya hijyenden ya sağlıktan feragat etmek durumunda kalacaktır. Bu durum da hem günlük yaşamınızı hem de ileriki dönemlere bağlı olarak sağlığınızı büyük ölçüde olumsuz etkileyecektir. Bu ve benzeri durumların yaşanmaması için toplu yemek firması seçimlerinizde pek çok noktaya değinmelisiniz. Bir toplu yemek firmasında olmazsa olmazlardan biri gıdaların sağlığıdır. Bozulmuş, çürümüş, tarihi geçmiş, bozulmaya yüz tutmuş hiçbir gıda kesinlikle kullanılmamalı ya da herhangi bir gıda ile birleştirilmemelidir. Gıdaların tamamı kullanım koşullarına ve saklanma kurallarına göre muhafaza edilmelidir. Soğuk tutulması gereken gıdalar açık alanlarda olmamalı sıcak muhafaza edilmesi gereken gıdalar ise soğuk alanlarda tutulmamalıdır. Gıdaların hiçbir dışarıdan gelebilecek herhangi zararlı canlılara, maddelere karşı açıkta bırakılmamalıdır. Her bir gıda kendi özel şekli ile muhafaza edilmeli ve en sağlıklı koşullarda saklanmalıdır. Gıdalar kadar önemli olan bir diğer nokta da personellerin sağlığıdır. Personellerin her biri sağlık kontrollerinden geçmeli ve bu şekilde işlerine başlamalıdırlar. Herhangi bir personelde oluşabilecek aksi durum yemek yiyen tüm insanları etkileyebilir ve bu durum da öngörülemez durumlara yol açabilir. Personellerde gözlenen geçici ya da bulaşıcı sağlık durumlarında mutfak alanlarından ve yiyeceklerden uzak tutulmalıdır. Personellerin ve gıdaların sağlığının ardından dikkat edilecek bir diğer nokta da mutfak alanındaki ekipmanların sağlıklı ve hijyenik koşullarda olup olmamasıdır. Her ne kadar personeller sağlıklı olsa da gıdalar sağlıkı ve hijyenik olsa da ekipmanlardaki aksi durumlar gıdaları da doğrudan etkileyecek ve bu durum da yine yiyeceklere nüfuz edecektir.

Diğer Blog

 • Hatay Yemek Firmaları

  Yemek firmaları, hizmetleri ile insanların yeme düzenini oluşturmasına ve dengeli beslenmesine olanak tanıyan firmalardır. Bu özelliği işinde yetkin çalışanlar tarafından hazırlanan lezzetli yemekler ve zamanında ulaşan hizmetler sayesinde gerçekleştirir.
 • Catering Tabldot Yemek Hizmeti

  Yemek şirketleri catering tabldot kelimesinin anlamını baz alarak müşterilerine catering tabldot yemek hizmetlerini misafirine sunar gibi özenli ve titiz çalışır. Bu sebeple de pek çok firma bünyesindeki çalışanları için yemek hizmetini catering firmaları ile anlaşarak karşılar.
 • Hatay'da Tabldot Yemek Avantajı

  Tabldot kelime anlamı olarak belirli bir fiyat karşılığı verilen seçmesiz yemektir. Tabldot yemek hizmetleri geçmişten günümüze yükseliş göstermiştir. Yemek hizmetleri ile insanlara pratiklik kazandırmıştır. Bu nedenle firmalarda yemek hizmeti için tabldot yemek firmaları ile anlaşarak yemek hizmetini temin etmişlerdir.
 • Hastanelere Yemek Servisi

  Tadım Yemek ve Toplu Yemek Servisi, depolama, hazırlık ve pişirme gibi konularda ekstra bir alanı bulunmayan hastane, klinik ve sağlık ocaklarının taşıma yemek ihtiyacını karşılamaktadır.
 • Fabrikalara Catering Hizmeti

  Tadım Yemekçilik, İskenderun'da faaliyet gösteren fabrikaların personelleri için tabldot yemek ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuş yemek üretim tesisidir. Personel yemeğinde kaliteli yemek üretimi; taşıma yemek servisi, yerinde yemek üretimi, paket yemek servisi hizmetlerini vermektedir.
 • Toplu Yemek ile Catering Arasındaki Farklar Nelerdir

  Günümüzde Catering denilince bir çoğumuzun aklına ilk gelen şey "Toplu Yemek" oluyor. Halbuki toplu yemek tüketimine Catering denilmesi doğru bir tanımlama değildir.
 • İskenderun Cenaze Yemekleri

  Belirlenen yemekler üzerinde çalışmalar yaparak menümüzü belirliyoruz. Kaliteli hammadde alımlarımızla birlikte profesyonel ve deneyimli kadromuzla üretilen yemekler, İstediğiniz noktaya istediğiniz saatte sevk edilmektedir.
 • Tadım Yemek ve Catering Hizmetleri

  İskenderun'da Tadım Yemek olarak catering hizmetleri ve taşıma yemek hizmetlerimiz ile İskenderun ve çevresine taşıma yemek, catering hizmetleri, mevlüt pilavı, davet yemeği, düğün yemeği, iftar organizasyonu hizmetleri vermekteyiz.
 • İskenderun Düğün Yemek Hizmeti

  Bu kadar düğün koşuşturmacasının arasında bir de düğün yemeğiyle uğraşmak istemiyoruz diyenlerdenseniz, doğru yerdesiniz demektir.
 • Toplu Yemek Fiyatları

  İskenderun da toplu yemek fiyatları farklılıklar göstermektedir.
 • İskenderun Toplu Yemek Siparişi

  Toplu yemek olarak, İskenderun Düğün Nişan toplu yemek siparişi , İskenderun Cenaze Mevlit Toplu yemek siparişi, İftar için toplu yemek olarak hizmet verilmektedir.